В її рамках у закладах загальної середньої освіти проходили тематичні заходи, на яких піднімали питання, що стосувалися таких актуальних проблем, як запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми, а також об’єднання зусиль заради захисту прав людини.
Зокрема, у СЗШ І-ІІІ ступенів № 128 м. Києва протягом тижня булипроведені тренінгові заняття та бесіди. Діти малювали комікси (де не залишили жодного місця насиллю), дізналися як захистити себе. Адже так важливо створити безпечне середовище для навчання та розвитку наших дітей, захистити їх права, забезпечити комфортні умови навчання всім учасникам освітнього процесу.
У Гімназії № 191 м. Києва учні 1 групи 4 курсу в рамках акції взяли участь в занятті з елементами тренінгу, під час якого намагалися опрацювати інформацію про насильство та відповідальність за нього.
Мета заходу - привернути увагу до проблеми кожної людини, формування атмосфери толерантності та співчуття, психологічного комфорту в колективі, щоб кожен усвідомлював потребу дарувати тепло, підтримку і розуміння іншим. А, також, підвищення ролі правових знань серед здобувачів освіти, виховання поваги до закону та прав людини.
Зокрема, у СЗШ № 195 ім В І Кудряшова хвилиною мовчання вшанували пам’ять 510 дітей України, у яких російські загарбники відібрали головне їх право - ПРАВО НА ЖИТТЯ!
А для учнів школи вчителі влаштували неочікуваний сюрприз – святковий початок дня із танцювальною спільною руханкою.
До учнів НВК № 167 м. Києва завітав Влад Левчук, випускник та колишній президент учнівського самоврядування, а нині - член Молодіжної ради UNICEF. Під час лекції учні 9-х класів дізнались ще більше про свої права та обовʼязки і змогли показати не тільки свої знання основ правознавства, а й вміння аналізувати отриману інформацію завдяки цікавим запитанням від лектора. А під кінець заходу всі слухачі доєднались до онлайн гри Kahoot! Це допомогло не тільки закріпити прослухане впродовж лекції, а й дізнатися дещо нове, адже до всіх питань було пояснення чого саме ця відповідь правильна.
Діти отримали таку цікаву та, найголовніше, важливу для них інформацію.
У НВК № 209 "Сузір'я" також говорили про права дитини, про дитячі мрії та барви щасливого дитинства.
А у СЗШ № 180 за ініціативи шкільного самоврядування відбувся фестиваль "Рекорди нашої школи"! Рекордсменів було виявлено в таких номінаціях: «Спорт», «Гімнастика-акробатика», «Хореографія", "Мистецтво", "Ерудит". Вітаємо рекордсменів!
Також цікавий проєкт реалізували учні 5 класу - "Капсула часу". Дітям дуже подобається залишати щось на згадку, хлопці та дівчата створювали листи-малюнки на майбутнє!
Нехай всі дитячі мрії та бажання обовʼязково здійсняться!
Ми, українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.
Урочиста та піднесена атмосфера панувала у Навчально-виховному комплексі № 209 "Сузір'я", до НВК завітало чимало шанованих гостей, щоб розділити святкову подію – 50-річний ювілей школи, висловити щирі привітання та побажання подальших успіхів на освітянській ниві.
Ювілей – це не тільки свого роду історична віха, але і час для оцінки пройденого шляху, можливість згадати добрим та вдячним словом тих, хто присвятив своєжиття, свій педагогічний талант рідній школі, і, звичайно, поділитися планами на майбутнє. Маючи славні традиції, досвід п’яти десятків років копіткої та самовідданої праці, професійний педагогічний колектив і хорошу матеріально-технічну базу, НВК впевнено дивиться вперед.
А почалося все з далекого 1973 року, коли у тихому, затишному куточку поблизу озера Тельбін було зведено стіни школи, оточені ще зовсім юними, тендітними деревцями. А згодом дзвінким, веселим потоком пішли до неї перші учні.
Вчора для НВК № 209 «Сузір’я» був незвичайний день, шкільна родина відмічала урочисту подію – 50-річний ювілей школи. З цієї нагоди на шкільному подвір’ї заклали сад сакур.
Коженклас мав честь висадити дерево, як символ любові і поваги до спільного дому, залишити згадку про цю урочисту подію, спогад для учнів, які сюди прийдуть, можливо для майбутніх власних дітей.
У НВК забажали, щоб цей сад став символом любові до школи, відродження України та її Перемоги!
Закладами організовано змістовну роботу та проводяться різноманітні тематичні заходи. Ми продовжуємо розповідати про них.
Так, у Навчально-виховному комплексі № 209 "Сузір'я" пройшов квіз "МовиМо" - інтелектуально-розважальна гра з учнями 9-их класів. Захід проведено з метою розвивати відчуття мови в учнів, адже мова - це #код_нації і відчувати її - це відчувати свою ідентичність!
А з учнями 8-их класів проведено філологічну гру " Магія рідного слова", під час якої діти добирали неологізми, пригадували антоніми, згадували прислів'я, удосконалювали знання з морфології та насолоджувалися рідною мовою!
У СЗШ № 180 у рамках декади "Українська - код нації" учні 7-А класу, вшановуючи діяльність Нестора Літописця, провели урок «Із давнини в сучасність».
Саме Преподобного Нестора дослідники вважають основоположником української писемної мови. Учні підготували цікаві повідомлення про розвиток писемності та намалювали газети.
Для українського народу рідна мова - це історія, сучасність і майбутнє. Мова - душа нації, її генетичний код, основа духовного життя народу. Це той ланцюг, який єднає нас у націю!
Саме з цією метою практичні психологи провели з учителями НВК «Домінанта» тренінгове заняття на тему "Коли відчуваєш, що не випливаєш. Практика психоемоційної стійкості".
Присутні мали можливість зазирнути у власні емоції, відчути цілющу силу обіймів #хібукі та важливість позитивного мислення.
Під час зустрічі педагоги отримали дієвий практичний досвід щодопідвищення власної здатності долати щоденні труднощі, переборювати кризові випробування сьогодення, підвищуючи таким чином власну життєстійкість.
Сучасний світ рухається вперед швидкими темпами та інноваціями, а освіта також не стоїть на місці. Усе більше вчителів впроваджують нейромережі та нові освітні платформи у свою роботу, створюючи фантастичні уроки для дітей.
Тримають руку на пульсі і вчителі Навчально-виховного комплексу № 209 "Сузір'я", які вчора створювали цікаві інтерактивні вправи, вікторини, ігри зі словами, використовуючи онлайн -сервіс Wordwall.
Заклади освіти Дніпровського району невпинно продовжують підтримувати та в міру своїх можливостей допомагати нашим захисникам: проводять різноманітні благодійні заходи, донатять, збирають та передають воїнам гуманітарну допомогу, листівки зі словами підтримки і безмежної вдячності за можливість навчатися, розвиватися, творити.
Так, вчора у Навчально-виховному комплексі № 209 "Сузір'я" пройшов традиційний український осінньо-гарбузовий благодійний ярмарок,приурочений до Всесвітнього дня хліба та присвячений 50-річчю НВК.
Дуже старалися учасники ярмарку, готуючись до його проведення – приготували безліч смаколиків, аби зібрати якомога коштів. Адже зібрані кошти будуть перераховані на потреби ЗСУ!
До них нещодавно завітала інспектор відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції старший лейтенант поліції Юлія Радчук.
Пані Юлія захопливо та доступно розповіла учням про правила безпечної поведінки на дорозі. Діти закріпили правила дорожнього руху, побувавши у ролі і пішоходів, іполіцейських.
Подія відбулася у рамках місячника_безпеки_дорожнього_руху "Увага! Діти на дорозі!"
На дворі серпень. Це значить, що скоро розпочнеться новий навчальний рік і ті заклади освіти, в яких забезпечено дотримання та виконання всіх відповідних вимог для організації освітнього процесу в режимі офлайн, гостинно відкриють свої двері учням і вихованцям. Аби їхнє навчання, виховання та всебічний розвиток проходили у безпечних та комфортних умовах, заклади активно проводять відповідну підготовчу роботу.
Як саме коженіз закладів освіти підготувався до нового 2023-2024 навчального року, що зроблено та у якому стані готовності заклади освіти до роботи в умовах воєнного стану, із сьогоднішнього дня до 18 серпня моніторитиме спеціально створена комісія управління освіти Дніпровської райдержадміністрації на чолі з начальницею управління Наталіє Іваніною.
У перший день члени комісії завітали до закладів загальної середньої освіти мікрорайону «Березняки»: СЗШ №№ 81, 195, 228, 327, гімназії № 191, НВК №№ 30 «Еконад», 209 «Сузір’я», та закладів дошкільної освіти: ЗДО №№ 166, 274, 303, 454, 515 «Березняки», 522, 525, 577, 583.