 80 Бабин Яр
В світі є чимало місць, що символізують пам’ять про тих, хто стали жертвами нацизму.. Одне з таких місць находиться в Україні.
Це – Бабин Яр, урочище в Шевченківському районі міста Києва.
Так склалося, що Бабин Яр і в Україні, й у світі важить значно більше, ніж географічна назва.
Це – одна з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни, яка стала символом людського горя і трагедії в історії українського і єврейського народу.
З метою гідного вшанування пам’яті жертв злочинів, скоєних нацистами та у зв’язку з 80-ми роковинами від початку трагічних подій у Бабиному Яру Державний архів Київської області презентує відеоролік, якій створений на підставі архівних документів.
Бабин Яр — місце поховання понад 110 тис. осіб, жертв різноманітних геноцидів-терорів у 1932-1961 роках. У Бабиному Яру поховані жертви Голодомору, яких було знищено російсько-радянським керівництвом у 1932-33 роках (точні дані по кількості загиблих невідомі), жертви Голокосту, яких було знищено німецько-нацистським керівництвом під час Другої світової війни у 1939—1945 роках (понад 100 тис. осіб., включно з 50 тис. євреїв, 10 тис. українців, борців за незалежність України з ОУН-УПА, та 40 тис. інших національностей включно з ромами, поляками тощо) та жертви Куренівської трагедії 1961 року (понад 1,5 тис. осіб). У Бабиному яру та поблизу нього встановлено 25 пам'ятників. |