Управління освіти
       • Керівництво
       • Підрозділи управління
       • План роботи. Звіти. Колегії
       • Державні закупівлі
       • Бюджет
       • Прозорість та інформаційна           відкритість закладів освіти
       • Документи, розпорядження,
          листи

       • Накази
       • Кадри
       • Вакансії
       • Очищення влади (люстрація)
       • Запобігання корупції
       • Освіта для дітей з тимчасово
          окупованих територій


      • Учитель року
      • Атестація
      • Педагогічна майстерня
      • Інноваційна діяльність
      • Інклюзивна та спеціальна освіта
      • Партнерство в освіті
      • Методична допомога
      • Олімпіади. МАН. Конкурси
      • ЗНО, ДПА

   Інклюзивно-ресурсний центр № 4
   Районна профспілка освітян

    Школи, лiцеї, гiмназiї, НВК
    Дошкільні навчальні заклади
    Позашкiльнi заклади
    РОС «ДНІПРО»

    Інформаційна лінія
    Об'яви
    Книга відгуків

    Звернення громадян

    Національно-патріотичне    виховання юного покоління

    Контакти:

Поштова адреса:
02105,  м. Київ-105,
пр. Миру, 6-А

Тел.: +38(063)319-78-00


Міністерство освіти і науки України

Київська міська державна адміністрація

Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Дніпровська районна влада

Нова українська школа

Київський університет імені Бориса Грінченка

Інститут післядипломної освіти

Освітня карта Києва

Київський Палац дітей та юнацтва

Український центр оцінювання якості освіти

Київська Мала академія наук

Україна – НАТО

Консультації з громадськістю

Сучасні заклади освіти - 2022На головну На головну  
Зробити початковою Зробити початковою  
Додати у вибране Додати у вибране  


Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 18 м. Києва
Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 18 м. Києва
Адреса: 02218, Київ, б-р Перова, 23

Телефон: +380633198546

E-mail: internat18@i.ua

Веб-сайт: http://internat18.ucoz.net

Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 18 м. Києва

  "У наших руках — найбільша з цінностей світу — Людина.

Ми творимо Людину, як скульптор творить свою статую
 з безформного шматка мармуру:

десь в глибині цієї мертвої брили лежать прекрасні риси,
які належить добути, очистити від усього зайвого."
В.О.Сухомлинський

Життєтворчі кроки до успіху:

Школа І ступеня “Школа задоволення і захоплення”

-особистісно-орієнтований підхід у освітньому процесі; -пріоритетом є набуття життєвих та життєтворчих знань для успішної інтеграції.

 Школа ІІ ступеня “Школа розвитку і творчості"

-формування життєтворчої особистості; -самопізнання та самовдосконалення.

 Школа ІІІ ступеня “Школа реалізації та життєствердження”

-крокуємо в ногу з часом; -життєве самовизначення та самореалізація.

    Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 18 м. Києва є державним освітнім і корекційно-відновлюючим закладом освіти, у якому працює професійний творчий педагогічний колектив, відкритий для інновацій.
    Очолює його Федосєєва Наталія Юріївна; дефектолог-сурдопедагог, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, «Старший учитель».
    Етапи становлення:
    В 1976 році на одній із жвавих вулиць столиці відкрилася середня спеціальна школа-інтернат №18 для слабочуючих дітей, в якій почали навчатися незвичайні діти, які живуть у світі тиші. Вони бачать усі барви навколишнього світу, але звуки його залишаються для них недосяжними. Коли ж ці діти переступають поріг школи, тиша розступається, в житті з’являються звуки, слова, мелодії рідної мови.
    1991 рік - з метою реалізації завдань щодо здобуття дітьми з вадами слуху повної загальної середньої освіти педагогічним колективом розпочалася кропітка робота з питань розробки адаптованих навчальних планів та програм, перегляд методів та методик викладання навчальних предметів, критеріїв оцінювання навчальних досягнень та відбору учнів до старших класів (старша школа, ІІІ-я ступінь).
    1995 рік - вперше в Україні відбувся випуск 9 слабочуючих учнів, які отримали атестати про повну загальну середню освіту. Двоє з них отримали золоту та срібну медалі. Випускники цього року продовжили навчання в вищих навчальних закладах.
    В подальшому до складу учнів спецшколи-інтернату стали зараховувати випускників шкіл-інтернатів для дітей з вадами слуху не лише міста Києва, а й з інших міст тодішньої УРСР. Якісний рівень знань учнів підтвердив доцільність та ефективність спеціальних методів навчання.
    Такий варіант освітнього процесу був би неможливим без повноцінного, якісного забезпечення спеціальних умов для проведення навчально-виховного процесу та особливого ставлення до гармонійного розвитку особистості слабочуючих учнів впродовж всього часу перебування в стінах спецшколи-інтернату.
    Освітні завдання спеціального навчального закладу для дітей з вадами слуху значною мірою ускладнені в порівнянні з масовою школою, оскільки  втрата слуху дітьми впливає на їх мовний розвиток. Подолання мовного недорозвитку дітей є необхідною умовою не лише для навчання мові, а й для оволодіння дітьми основами наук, одержання трудової підготовки.
    Комплектування класів спецшколи-інтернату здійснюється на підставі висновків Київської міської психолого-медико-педагогічної консультації та рекомендацій шкільної психолого-медико-педагогічної комісії. Учні розподіляються по класах відповідно їх розумовому, психічному, мовному розвитку та стану залишків слухової функції і навчаються за відповідними програмами: - загальноосвітньою;
- інтенсивної педагогічної корекції;
- допоміжною.
    Така диференційована мережа класів повною мірою забезпечує учителю можливість приділяти належної уваги роботі над розвитком зв’язного мовлення та слухового сприймання кожного учня, відповідно до його можливостей, формуванню у школярів повноцінної навчальної діяльності.
    Це відбувається завдяки високому рівню фахової підготовки, багаторічному досвіду і творчому, нестандартному підходу до роботи педагогів нашого навчального закладу, серед яких: 19 «Відмінників освіти України», 4 учителів-методистів, 47 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію.
    Високий професіоналізм педагогів, у поєднанні із застосуванням інноваційних технологій, спрямований на формування інтелектуально-творчої компетентної особистості.
    Сучасні уроки, на яких поєднуються інтерактивні методи навчання з інформаційно-комунікаційними технологіями, стали звичними для учнів нашої школи. Для кожного такого уроку чи виховного заходу розробляються цікаві презентації Power Point, що робить заняття насиченим та високоефективним.
    Наші вихованці навчаються у світлих, охайних класних кімнатах, обладнаних мультимедійними системами, комп’ютерами, відео- та аудіотехнікою. До послуг школярів:
- 1 ігрова кімната; - 2 спортивні зали; - тренажерний зал; - фізіотерапевтичний кабінет; - сучасний комп’ютерний клас.
    Було проведено капітальний ремонт великої спортивної зали, яку тепер можна сміливо назвати «базою для підготовки майбутніх дефлімпійців».
    Наші вихованці – заслужені майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу, Чемпіони ХІХ, ХХ та ХХІ Дефлімпійських ігор з плавання, лижного спорту, легкої атлетики, спортивного орієнтування; нагородженні Орденами «За заслуги» ІІІ ступеня, Орденами «Княгині Ольги», Орденами «За мужність».
    Всебічному розвитку дітей з вадами слуху сприяє проведення музично-ритмічних занять у спеціальній залі, обладнаній комп’ютерною та аудіотехнікою.
    В нашому навчальному закладі працюють гуртки таких напрямків: спортивні - «Футбол», «Баскетбол», «Плавання»; хореографічний – «Квіти України»; технічний – «Скарбниця знань»; художньо-естетичний – «Вишиваночка».
    2003 рік - за кошти Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів України було придбано і установлено на той час найсучасніше сурдотехнічне обладнання та устаткування, а саме: 14 комплектів «Радіоклас» СРТ-10 (специфікація : радіо мікрофон (Радіо мікрофон (АF – FM передавач); слухові програмовані пристрої (з радіо FM приймачем) АF – 127; слухові програмовані пристрої АF – 120; індивідуальний пульт дистанційного управління RDS 11; контур індукційний; пульт вчителя СТР-10 з вмонтованим FM – приймачем), 3 комплекти «Поліфонатор ПФ-03-1».
    2005 рік – центр слухо-мовної роботи спецшколи-інтернату поповнився сучасними тренажерами «Світ звуків» (4 компл.) та «Поліфонатор ПФ-03-Відео+» (4 компл.).
    Невід’ємною складовою освітнього процесу в умовах спеціальної школи-інтернату для дітей з вадами слуху є проведення індивідуальних занять з розвитку слухового сприймання та формування вимови. Навчання проходить із використанням комп’ютерних програм «Видима мова», «Світ звуків» і слухо-мовних тренажерів. У цій царині працюють люди з багаторічним досвідом і глибокими знаннями.
    2006 рік – кабінети історії, хімії, української мови та літератури оснащені сучасними мультимедійними комплексами.
    2008 рік – дев’ять випускників спецшколи-інтернату №18 першими (єдиними серед випускників спецшкіл-інтернатів для дітей з вадами слуху) в Україні взяли участь (на загальних умовах) в зовнішньому незалежному оцінюванні якості освіти. Незалежне тестування визначило належний рівень навчальних досягнень. Всі випускники успішно його склали і вступили до вищих навчальних закладів.

    В 2010 році кабінет практичного психолога поповнився «Сенсорною кімнатою»: організованим особливим чином навколишнім середовищем, що складається із значної кількості різного виду стимуляторів, які впливають на органи слуху, зору, тактильні та вестибулярні рецептори.

    В 2015 році розпочався набір учнів з тяжкими порушеннями мовлення. На сьогодні в закладі функціонує 7 класів для дітей, які потребують корекціїї мовлення.

    Всі освітні та реабілітаційні заходи, які проводяться в школі-інтернаті, дозволяють зняти в дитини відчуття фізичної неповноцінності, усунути комплекс меншовартості, сформувати впевненість у власних силах.
    Спираючись на здібності, обдарування учнів, педагоги розвивають у дітях здатність творити. Учні школи-інтернату беруть участь у мистецьких конкурсах, на яких посідають призові місця. Виступи наших учнів на фестивалі «Повіримо у себе» були достойно оцінені компетентним журі.
    Багаторічна плідна робота педагогічного колективу спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №18 м. Києва має реальні результати: наші випускники успішно проходять тестування зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень та стають студентами кращих вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, а саме:
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»; - Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова;
- Київський національний університет технологій та дизайну; - Національний університет фізкультури і спорту;
- Відкритий міжрегіональний університет «Україна».
    Отже, ми маємо повне право пишатися своїми талановитими, розумними вихованцями, які стають свідомими, активними громадянами України.

Співробітники
  Марченко Ганна Анатоліївна
       Заступник директора з НВР (старша школа)

  Автономова Ірина Валентинівна
       Заступник директора з НВР (початкова школа)

  Бельденкова Олена Олегівна
       Заступник директора з виховної роботи

  Корж Ольга Ігорівна
       Заступник директора з господарської роботи

  Федосєєва Наталія Юріївна
       Директор

  Авраменко Ірина Анатоліївна
       Вихователь ГПД

  Беленюк Оксана Дмитрівна
       Учитель української мови та літератури

  Бобро Кристина Олегівна
       Учитель початкових класів

  Борисенко Анатолій Олександрович
       Учитель фізичного виховання

  Буйненко Лідія Миколаївна
       Учитель початкових класів

  Весельська Анастасія Анатоліївна
       Учитель початкових класів

  Воінкова Валентина Миколаївна
       Учитель початкових класів

  Вороненко Тетяна Володимирівна
       Учитель хімії

  Галєта Зоя Анатоліївна
       Вчитель слухо-мовної роботи

  Гамалій Олексій Анатолійович
       Учитель історії та права

  Гнатенко Ірина Сергіївна
       Психолог

  Гонтар Вікторія Олександрівна
       Учитель іноземної мови

  Горенко Надія Вікторівна
       Учитель іноземної мови

  Демченко Любов Юріївна
       Учитель української мови та літератури

  Захарова Юлія Едуардівна
       Вихователь ГПД

  Зіненко Тетяна Іванівна
       Учитель фізичного виховання

  Іванова Ірина Семенівна
       Учитель початкових класів

  Ільченко Аліна Петрівна
       Вихователь

  Калько Оксана Леонтіївна
       Вчитель слухо-мовної роботи

  Кармянкова Тетяна Вікторівна
       Учитель географії

  Карпатов Ігор Іванович
       Учитель фізики, астрономії

  Ковган Ольга Олександрівна
       Учитель початкових класів

  Котляр Ольга Олександрівна
       Учитель початкових класів

  Котова Валентина Леонідівна
       Вчитель слухо-мовної роботи

  Кравцевич Аліна Володимирівна
       Вихователь ГПД

  Крупка Олена Олександрівна
       Учитель початкових класів

  Лазаренко Олена Анатоліївна
       Учитель початкових класів

  Левченко Світлана Іванівна
       Учитель музики

  Маренюк Анжела Михайлівна
       Учитель початкових класів

  Мельник Надія Миколаївна
       Вчитель слухо-мовної роботи

  Мельник Олена Юріївна
       Вчитель слухо-мовної роботи

  Мітєль Тетяна Григорівна
       Вчитель слухо-мовної роботи

  Ніколенко Лідія Дмитрівна
       Вчитель слухо-мовної роботи

  Павленко Марія Іванівна
       Вихователь ГПД

  Павліченко Леся Анатоліївна
       Вихователь ГПД

  Палій Лілія Валеріївна
       Учитель початкових класів

  Паніван Марина Миколаївна
       Педагог-організатор

  Первак Зоя Леонідівна
       Вчитель слухо-мовної роботи

  Пилипенко Світлана Дмитрівна
       Вихователь ГПД

  Підкаленко Інна Петрівна
       Учитель початкових класів

  Платко Ксенія Олександрівна
       Педагог-організатор

  Приходько Інна Миколаївна
       Учитель початкових класів

  Різоль Ольга Миколаївна
       Вчитель слухо-мовної роботи

  Самойленко Оксана Миколаївна
       Учитель української мови та літератури

  Ситнікова Валерія Віталіївна
       Учитель фізичного виховання

  Сопрук Ольга Вікторівна
       Учитель початкових класів

  Фіненко Євген Анатолійович
       Учитель образотворчого мистецтва

  Фурман Олена Володимирівна
       Вихователь ГПД

  Харченко Наталія Іванівна
       Учитель фізичного виховання

  Шишко Ірина Степанівна
       Учитель української мови та літератури

  Янковська Ірина Володимирівна
       Вихователь ГПД

  Ящук Богдан Ігорович
       Вихователь ГПДНовини
17/12/2021  |  День Святого Миколая в СЗШІ № 18 м. Києва
докладніше...

17/12/2021  |  Дива від Святого Миколая в спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №18 м. Києва не закінчується…
докладніше...

 
    Вхід для користувачів
Логін:    
Пароль:    
   

© 2009-2022. Інформаційна підтримка IT-SOURCE